• Çanakkale Troy Araç Kiralama Hizmetleri Websitesine Hoşgeldiniz, Sitemiz Üzerinden Araçlarımızı İnceleyebilir, Online Rezervasyon Yapabilirsiniz.

  Çanakkale Troy Rent A Car
 • Çanakkale Troy Rent a Car

  Çanakkale Troy Rent A Car
 • Çanakkale Araba Kiralama

  Çanakkale Troy Rent A Car

Araç Kiralama Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Rent a Car günümüzde oldukça sık başvurulan bir hizmettir. Son yıllarda pek çok araç kiralama firması kurulmuş olup; binlerce kişiye rent a car hizmeti verilmektedir. Peki araç kiralama sırasında nelere dikkat edilmelidir? Hangi durumlarda daha iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz? Bu yazımızda merak edilen her noktayı açıklayacağız.Rent a car hizmeti sırasında dikkat etmeniz gerekenler kısaca aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir;

 • İhtiyacınıza yönelik araç kiralayın
 • Aracı teslim alırken yakıt durumunu mutlaka kontrol edin
 • Sigorta sorgulaması yapmayı unutmayın
 • Sözleşme şartlarının size uygun olduğundan emin olun
 • Yolcu sayısını göz önünde bulundurarak araç tercihi yapın
 • Özellikle tatil, bayram gibi dönemlerde rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin

Tüm dünyada araç kiralama sözleşmeleri birbiri ile benzerlik göstermektedir. Bununla birlikte prosedürler ise hemen hemen aynıdır. Kısa süreli ya da uzun süreli araç kiralama ihtiyacında firma tercihini en iyi şekilde yapmaya dikkat etmelisiniz. Öyle ki sözleşme şartlarının, teslim şartlarının size uygun olması nitelikli bir deneyim yaşamanızı sağlayacak en önemli noktalardan biridir.

 

İhtiyacınıza yönelik bir şekilde araç tercihi yapmanız ise hem kullanılabilirlik hem de yolcu sayısı açısından önemlidir. Aynı zamanda küçük araç kiralama fiyatları daha yüksek hacimli araçlara oranla daha uygundur.

Rent a Car Sözleşmeleri

Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de sigortadır. Özellikle ödeme kredi kartı ile yapıldığında kiralama işleminde sigorta gerekebilmektedir. Sigorta işlemi uygulanmayan araç kiralama durumlarında herhangi bir hasar söz konusu olduğunda kiralayan kişinin tüm masraflarını karşılaması beklenmektedir.

Araç kiralarken tatil sezonunda ya da bayram günlerinde önceden rezervasyon yaptırılması gerekebilmektedir. Öyle ki yoğunluktan dolayı ihtiyaca uygun araç bulunamaya bilmektedir. Özellikle çanakkale havaalanı transfer hizmeti öncesinde güvenilir bir firmadan rezervasyon yaptırmakta fayda vardır.

 

Rent a Car Firması Seçerken

Rent a car firmasının güvenilir olmasının yanı sıra kiralayacağınız aracın güvenilir ve ani arızalar açığa çıkarmayacak şekilde donanımlı olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.Kiralanacak aracın ayrıntılı bir şekilde incelenmesi de bir diğer dikkat edilmesi gereken noktadır. Ancak hava alanı transfer sürecinde aracın kontrol edilememesi, firma seçiminin önemini ortaya koymaktadır.

 

Çanakkale Rent a Car

 

Çanakkale rent a car hizmeti çok sık tercih edilmektedir. Özellikle yurt dışından gelen misafirler için hava alanı transfer hizmeti çokça tercih edilmektedir. Çanakkale rent a car ile hem bireysel hem de kurumsal ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Havaalanı rent a car, havaalanı transfer hizmeti için detaylı bilgileri; TELEFON : 0286 217 10 30 – GSM : 0532 497 20 11numaralı telefondan öğrenebilirsiniz.